Aktualności„Friendship Session”

 "Friendship Session" - to nowa i zarazem specjalna forma aktywności artystycznej. Ideą jest muzyka przygotowa specjalnie na potrzeby internetu. Pomysł jest prosty - jedna piosenka, jedna próba, jedno nagranie. Natomiast skład się zmienia, ponieważ za każdym razem cały zespół bądź jego część złożony jest z innych muzyków. Pomysł zrodził się przypadkowo, podczas spotkań z muzykami. Ponieważ muzycy są zregóły zabiegani i każdy gra w różnych miejscach, niełatwo jest się spotkać, a ewentualne spotkanie przeciąga się na przestrzeni wielu lat. Ten projekt to pretekst do tego, by się spotkać i zagrać kilka ładnych nut, przybić piątkę i zrobić z tego kilka fotek. 

Video:

https://www.youtube.com/watch?v=rgGgGHbjgK8

 Projekt "With Bill Evans"

Muzyka Billa Evansa z kwartetem smyczkowym to nowy projekt kwintetu Marcina Fica.

Bill Evans - jeden z najbardziej magicznych pianistów w historii jazzu. Jego niezwykle urzekający styl gry na fortepianie został dostrzeżony przez samego Milesa Davisa, który zaangażował go do współpracy. To właśnie dzięki umiejętnościom i wrażliwości muzycznej Billa Evansa powstał jeden z najsłynniejszych albumów w historii Jazzu - „Kind of Blue”. Kwartet smyczkowy z kolei, dodaje muzyce jazzowej niezwykłych kolorów, stwarzając ogrom przestrzeni. Projekt ten jest efektem połączenia tych dwóch rzeczy, piękna muzyki Billa Evansa i barw, jakich dodają smyczki. Autorami aranżacji jest Wojciech Pruszyński i Marcin Fic, a sam pomysł zrodził się w 2010 roku podczas jednej z rozmów przy wspólnym obiedzie w akademickiej stołówce.

Sesja nagraniowa zaplanowana jest na dwa dni – 15 i 16 lutego 2013 w Sali koncertowej Biura festiwalowego Impart 2016. Termin wydania płyty nie jest jeszcze określony. Również w tej chwili nie znany jest wydawca, ale to wyjaśni się po zarejestrowaniu materiału. W nagraniach weźmie udział żeński kwartet smyczkowy The Sound Quartet."Hałda Jazz 2012" w Bogatyni

 15 grudnia 2012 w Bogatyni odbędzie się V edycja Festiwalu "Hałda Jazz". Tegoroczne wydanie odbędzie się w świątecznej atmosferze. Marcin Fic wystąpi ze swoim kwintetem, w skład którego wchodzą Tomasz Wendt - sax, Wojciech Pruszyński - piano, Kamil Pełka - kontrabas, Michał Lasota - perkusja. Zespół wystąpi zarówno z własnym programem, jak i w dużym koncercie świątecznym obok takich artystów jak: Karen Carroll, Piotr Wojtasik czy Piotr Domagała.

Aktualności

"Hałda Jazz 2012" w Bogatyni
Projekt "With Bill Evans"
Muzyka Billa Evansa z kwartetem smyczkowym to nowy projekt kwintetu Marcina Fica. Bill Evans - jeden z najbardziej magicznych pianistów w historii jazzu. Więcej »