Biografia

Marcin Fic naukę gry na trąbce rozpoczął w wieku 14 lat w szkole muzycznej I st. z Zgorzelcu. Pomimo klasycznego wykształcenia już w latach szkolnych pierwsze usłyszane nagrania jazzowe zainicjowały powolny lecz sukcesywny proces odkrywania własnej tożsamości. Szkoła muzyczna była edukacją równoległą obok szkoły licealnej. Po maturze w roku 2002 dostał się na studia inżynierskie Politechniki Wrocławskiej na wydziale elektrycznym, ukończone w 2007 roku. Jeszcze podczas studiów, pomimo wymagających zajęć i obowiązków na Politechnice nie przestawał ćwiczyć na instrumencie. Ciągłe obcowanie z wrocławskimi muzykami w środowisku jazzowym pozwalało podjąć ostateczną decyzję i wtedy wszystko było już jasne co dalej.

2007 rok to początek studiów na wrocławskiej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego na Wydziale Jazzowym w klasie Piotra Wojtasika. Na scenie zadebiutował w 2011 roku podczas konkursu w ramach Festiwalu Jazz Nad Odrą zdobywając II Nagrodę.

Aktualności

"Hałda Jazz 2012" w Bogatyni
Projekt "With Bill Evans"
Muzyka Billa Evansa z kwartetem smyczkowym to nowy projekt kwintetu Marcina Fica. Bill Evans - jeden z najbardziej magicznych pianistów w historii jazzu. Więcej »