Projekty

Marcin Fic Quintet

Marcin Fic Quintet powstał w 2009 roku w murach Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Zespół łączy młodych muzyków, stylistycznie związanych z nurtem hard-bopu. Muzycy mieli okazje zaprezentować się na koncertach w kraju oraz na konkursach. W 2011 roku, Marcin Fic został nagrodzony II nagrodą w konkursie "Indywidualność Jazzowa" przy wrocławskim festiwalu "Jazz Nad Odrą". W związku z tym zespół otrzymał zaproszenie do udziału w koncercie promocyjnym pod patronatem gitarzysty Jarosława Śmietany, który odbył się 10 maja we Wrocławskim Imparcie.
Wzięli również udział m.in. w konkursie "Tarnów Jazz Contest 2011", czy krakowskim "Jazz Juniors".

Zespół Tworzą: Wojtek Pruszyński - fortepian, Michał Bocek - perkusja, Tomasz Wendt - saksofon, Kamil Pełka - kontrabas.

"With Bill Evans"

Muzyka Billa Evansa z kwartetem smyczkowym to nowy projekt kwintetu Marcina Fica.
Bill Evans - jeden z najbardziej magicznych pianistów w historii jazzu. Jego niezwykle urzekający styl gry na fortepianie został dostrzeżony przez samego Milesa Davisa, który zaangażował go do współpracy. To właśnie dzięki umiejętnościom i wrażliwości muzycznej Billa Evansa powstał jeden z najsłynniejszych albumów w historii Jazzu - "Kind of Blue". Kwartet smyczkowy z kolei, dodaje muzyce jazzowej niezwykłych kolorów, stwarzając ogrom przestrzeni. Projekt ten jest efektem połączenia tych dwóch rzeczy, piękna muzyki Billa Evansa i barw, jakich dodają smyczki. Autorami aranżacji jest Wojciech Pruszyński i Marcin Fic, a sam pomysł zrodził się w 2010 roku podczas jednej z rozmów przy wspólnym obiedzie w akademickiej stołówce.

Marcin Fic i Kamil Pełka Duo

Marcin Fic i Kamil Pełka Duo - to kolejny projekt Marcina Fica z akompaniamentem kontrabasu. Duet ten powstał z myślą o wykonywaniu standardów jazzowych, jak i autorskich utworów w wyjątkowej formie zespołu, bo bez perkusji. Stało się to wyzwaniem dla muzyków, gdyż gra w takim zespole wymaga koncentracji, by móc stworzyć jak najwięcej kolorów przy pomocy tylko dwóch składników: trąbki i kontrabasu. Każdy z muzyków wnosi do muzyki coś niepowtarzalnego, a przestrzeń między dwoma instrumentami daje ogrom możliwości do eksponowania własnej kreatywności.

Aktualności

"Hałda Jazz 2012" w Bogatyni
Projekt "With Bill Evans"
Muzyka Billa Evansa z kwartetem smyczkowym to nowy projekt kwintetu Marcina Fica. Bill Evans - jeden z najbardziej magicznych pianistów w historii jazzu. Więcej »