Rekomendacje

Marcin Fic Quintet"Zespół mimo młodego wieku jego członków, reprezentuje bardzo wysoki poziom artystyczny, a koncerty w ich wykonaniu to nie tylko popisy instrumentalne, ale przede wszystkim wspaniały nastrój, który muzycy uzyskują czystym, szlachetnym brzmieniem i doskonałym doborem utworów. Bardzo dojrzałe wyważenie środków ekspresji, skupienie i jednocześnie relaks powodują, że słucha się tych młodych artystów z uwagą i przyjemnością. Jest to bez wątpienia jeden z najciekawszych debiutujących zespołów jazzowych na naszej polskiej scenie, a może nawet w szerszym kręgu europejskim"

Jarosław Śmietana - gitarzysta jazzowy


"Podczas wspaniałego koncertu na poznańskim Starym Rynku mieliśmy okazję wysłuchać utworów osadzonych w ramach szeroko pojętego hard-bopu, przesyconych wyśmienitą interpretacją i wspaniałymi improwizacjami. Marcin Fic Quintet dodał niezwykłej siły wielu standardom, wspaniale je interpretując i przepajając niezwykłą świeżością spojrzenia na tradycję jazzu. Bez większych innowacji i prób eksperymentowania, za to z ogromną siłą i uczuciem, które poczuć można było w każdym z wykonywanych utworów.

Niezwykłe dialogi M.Fica z T.Wendtem, wspaniałe rozimprowizowane klawiszowe pejzaże W. Pruszyńskiego, a do tego wyśmienita sekcja rytmiczna: Adam.Starowicz - M.Bocek. Wspaniały koncert, podczas którego nie mogłem wyjść z podziwu nad doskonałym warsztatem tak młodych przecież Muzyków. Gdybym nie widział - nie uwierzyłbym, iż tak młodzi ludzie potrafią w tak niezwykły sposób przekazać istotę muzyki jazzowej Największych Mistrzów oraz tworzyć muzykę własną nawiązującą do klasyki lecz przepojoną własną indywidualnością. Jestem przekonany, iż już wkrótce Marcin Fic Quintet stanie się jednym z wykonawców wymienianych "jednym tchem" obok największych postaci nowego polskiego jazzu."

Robert "LongPlay" Ratajczak - radio jazz.fm

Aktualności

"Hałda Jazz 2012" w Bogatyni
Projekt "With Bill Evans"
Muzyka Billa Evansa z kwartetem smyczkowym to nowy projekt kwintetu Marcina Fica. Bill Evans - jeden z najbardziej magicznych pianistów w historii jazzu. Więcej »